TARTÓS/2024 A tartósan álláskeresők komplex felmérésének és fejlesztésének támogatásával kiegészülő munkakipróbálási pilot program

2024.04.22

Pályázat célja

A hosszú ideje nem dolgozó, tartós álláskeresők visszaintegrálása a munkaerőpiacra, segítség nyújtása munkába állásuk érdekében.

Támogatható tevékenységek

  • a súlyosan hátrányos helyzetű munkavállaló bértámogatása
  • munkaerő felmérésében és fejlesztésében közreműködő szakemberek bérköltségének támogatása
  • munkában maradást segítő szakemberek (mentorok) bérköltségének támogatása

Súlyosan hátrányos helyzetű munkavállaló minősül:

1. célcsoport: legalább 24 hónapja nem áll rendszeres, fizetett alkalmazásban

2. célcsoport: legalább 12 hónapja nem áll rendszeres, fizetett alkalmazásban ÉS

  • 15-24 év közötti pályakezdő

VAGY

  • 50 év feletti álláskereső

VAGY

  • nem szerzett középfokú végzettséget vagy szakmai képesítést

VAGY

  • nappali tagozatos tanulmányait legfeljebb két éve fejezte be és még nem állt rendszeres, fizetett alkalmazásban

VAGY

  • egy vagy több eltartottal egyedül élő felnőtt

VAGY

  • ágazat vagy szakmában alulreperezentált nemhez tartozik, (két nem megoszlásában mutatkozó különbség legalább 25%)

VAGY

  • olyan etnikai kisebbség akinek szakmai, nyelvi képzésre vagy szakmai tapasztalatszerzésre van szüksége ahhoz, hogy javuljon a tartós foglalkoztatásra való esélye

A projekt időtartama két szakaszból áll

  • 1. szakasz: a munkakipróbálás időszaka - legfeljebb 3 hónap
  • 2. szakasz: a további foglalkoztatás időszaka - legfeljebb 6 hónap

Pályázók köre

  • egyéni vállalkozó
  • közkereseti társaság
  • betéti társaság
  • korlátolt felelősségű társaság
  • részvénytársaság
  • külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepe

Pályázat feltételei

  • pályázat beadásakor
  • rendelkezik két lezárt üzleti évvel
  • két lezárt üzleti évben az üzemi (üzleti) tevékenység eredménye (egyéni vállalkozó esetében az egyéni vállalkozásból származó jövedelem) nem negatív
  • legalább 3 fő munkavállalót teljes munkaidőben foglalkoztat
  • hosszabb távú foglalkoztatás
  • vállalja legalább 5 fő súlyosan hátrányos helyzetű álláskereső legalább napi 6 órás foglalkoztatását - 3 hónap munkakipróbálási lehetőséget nyújtva
  • felméri az álláskereső munkára képes és kész állapotát kompetenciamérésekkel
  • személyre szabottan fejleszti
  • lehetőség többféle munkakör kipróbálására
  • mentorálja a munkába állás, beilleszkedés és munkában maradás érdekében

Megjegyzés: a pályázó vállalja, hogy a súlyosan hátrányos helyzetű munkavállalók felvétele a vállalkozásnál a foglalkoztatottak létszámának nettó növekedését eredményezi a pályázat benyújtását megelőző 12 hónap átlagához viszonyítva

Támogatás formája: vissza nem térítendő

Előleg: 3 hónapos munkakipróbálás időszakára megítélt támogatás összegének a 100%-a

Támogatás összetétele

  • 1. szakasz – munkakipróbálás – időszak: 3 hónap
  • bértámogatás – támogatási intenzitás: 100 %
  • bérköltség támogatás: személyre szabott fejlesztő szakemberek – támogatási intenzitás: 50%
  • bérköltség támogatás: segítő szakemberek (mentorok) foglalkoztatása – támogatási intenzitás: 50%
  • munkában maradást ösztönző juttatás az egyén részére bérkiegészítés – 2024. január 1-jén érvényes kötelező legkisebb munkabérnek a 20%-a
  • 2. szakasz – tovább foglalkoztatás – időszak: 6 hónap
  • bértámogatás – támogatási intenzitás: 50%
  • munkában maradást ösztönző juttatás az egyén részére bérkiegészítés – 2024. január 1-jén érvényes kötelező legkisebb munkabérnek a 25%-a (9 hó)

Benyújtási határidő: 2024. szept. 30.